У КНУ відбувся конкурс "Міст китайської мови"

12 травня 2017 року в актовій залі головного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння посольства Китаю та Інституту Конфуція Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся відбірковий Всеукраїнського тур ХVІ Міжнародного студентського конкурсу «Міст китайської мови».

Подія "Китайський мовний міст" проводиться щорічно з 2002 року під патронатом китайської організації Ханьбань, Міністерства освіти Китайської народної республіки та відділу освіти посольства Китаю в Україні. «Міст китайської мови» – масштабне змагання для студентів з різних країн світу, метою якого є популяризація китайської мови і культури в усьому світі. Таке змагання дає можливість найкращим студентам усіх країн продемонструвати рівень володіння китайською мовою і показати свої знання в галузі культури, історії, мистецтва, географії, музики, літератури Китаю.

Участь у ньому взяли 12 представників з різних університетів України: Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Інституту сходознавства і міжнародних відносин «Харківського колегіуму», Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського, Київського національного лінгвістичного університету.

Були присутні почесні гості: Ду Вей – Надзвичайний та повноважний посол Китайської народної республіки, Ван Цзіньго – начальник відділу освіти посольства Китайської народної республіки, Джен Вей – радник посольства КНР, Лю Тай – третій секретар.

Відкрив конкурс Надзвичайний та Повноважний посол Китайської народної республіки Ду Вей, зазначивши, що «Міст китайської мови» є мостом для зближення двох народів Китаю та України, і чим більше буде подібних заходів, тим міцніше будуть мости між нашими країнами.

Проректор КНУ (міжнародні зв’язки) Петро Бех від керівництва університету побажав всім учасникам вдало проявити всі набуті знання в галузі китайської мови, літератури, культури та географії.

Чудову атмосферу свята створювали не лише учасники конкурсу, а й студенти КНУ та учні гімназії східних мов, які своїми оригінальними творчими номерами надихали конкурсантів до кращих виступів. Лунала китайська музика, дивовижно наповнював своїм звучанням китайський музичний інструмент гуджен, танець лева на ходулях, уривки з пекінської опери та мелодійні китайські пісні залишаться надовго в пам’яті глядачів та вболівальників. Свято відбулося!

Переможця конкурсу вітав проректор КНУ В’ячеслав Шамрай разом із начальником відділу освіти посольства Китайської народної республіки Ван Цзіньго. Переможець конкурсу поїде до Китаю представляти Україну на міжнародному конкурсі за рахунок Міністерства освіти Китайської народної республіки.

Інститут Конфуція