"Україна - маленькі штати": Мустафа Найєм говорив зі студентами про Україну постмайданну

Мустафа Найєм зустрівся зі студентами КНУ імені Тараса Шевченка, поспілкувався про Україну постмайданну. Автор відомого заклику в соцмережі 21 листопада 2013 року, виступив зі своїми поглядами на ситуацію в державі після Революції Гідності, відповідав на питання, обговорював погляди на майбутнє разом із присутніми.

Мустафа Найєм розповів, як після закінчення університету в його житті була Помаранчева Революція. Згадав усю ейфорію і розчарування. При цьому, з початком нової революції через 10 років яскравих і потрібних країні лідерів таки знову не було. "Станом на 2015 рік покоління було не готовим взяти на себе відповідальність", - сказав нардеп, аналізуючи поведінку активістів його покоління, і наголосив: - Рано чи пізно в цій країні владу візьмете ви".

Для побудови громадянського суспільства, на переконання Найєма, важливо вміти комунікувати, об'єднуватися і йти далі. "99% населення знає, що робити, але ніяк не діє. А прагматичне питання підміняють емоційним. Варто відкинути думки, що ми маємо бути частиною чогось. Давайте будемо собою", - наголосив спікер.

Мустафа Найєм звернувся до присутніх, переважна більшість яких опановують політологію в університеті: "За сучасних політиків ви гірші лиш одним - у вас не має стільки нахабності і цинічності".

В аудиторії були питання про важелі впливу молоді на майбутнє країни через органи влади, про місце країни в геополітиці. "Україна для мене - маленькі штати Америки: велика країна, багато народів, культур, релігій. Не варто думати, що "десь там" краще, що там є щось таке, чого в Україні нема. Там є "щось таке". Однак можна поїхати вивчити і "це щось" привезти".

Насамкінець, Найєм побажав присутнім: "Ідіть проти течії. Помиляйтеся. У вас є право на помилку ще 8-10 років. Краще помилятися зараз, пізнаючі кращі і гріші свої сторони, ніж опинитися в ситуації, коли будете думати, що ви дуже круті, проте будете дуже боятися щось робити у суспільстві".

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов