Філологи стали переможцями літературного конкурсу "Смолоскип"

2 травня відбулося традиційне вручення премії видавництва "Смолоскип". Щорічний літературний конкурс - очікувана подія для молодих літераторів, адже є важливою сходинкою до сучасного літературного процесу.

Серед цьогорічних лауреатів - творчі студенти та випускники Інституту філології. У номінації "Поезія" одразу другу і третю премію отримав Ігор Мітров (випускник русистики) за збірки "Батрахіоміомахія" та "Даун Хаус". Третю премію в поетичній номінації отримав випускник полоністики Андрій Піскун, відомий в літературних колах як Богуслав Поляк.

У різних номінаціях посіли почесні місця студенти спеціальності "літературна творчість": Олеся Зеліско зі збіркою "Болиголов" (третя премія в номінації "Проза"), Микола Гуменюк (четверта премія у "Поезії"). Спеціальні відзнаки журі отримали в номінації "Поезія": Олена Бодасюк, Наталія Мандрицька та аспірантка Яніна Дияк.

Випускники спеціальності "літературна творчість" не лише перемагають у конкурсах, а й організовують їх. Ігор Астапенко заснував конкурс "Гайвороння", де виконавчою директоркою є Яніна Дияк. Журі ознайомилося із 459 рукописами, що надійшли на конкурс. І перемогу здобула Ольга Цапро, яку урочисто було нагороджено у фіналі, що відбувся 25 березня у Національному музеї імені Тараса Шевченка.

Вітаємо наших творчих філологів і бажаємо, щоби натхнення не вичерпувалося!

фото - Дарина Гладун