До дня гагаузької мови

26 квітня 2017 р. у Турецькому центрі інформації та досліджень відбувся захід з нагоди Дня гагаузької мови. Освітня програма з гагаузької філології була відкрита в нашому університеті у поточному навчальному році, але гагаузька група вже стала невід'ємною частиною тюркологічної родини Інституту філології. Тому захід залюбки відвідали студенти, які вивчають турецьку та кримськотатарську мови.

Свято пройшло у надзвичайно затишній атмосфері. Студенти-стажисти з Туреччини змогли послухати інформацію про це свято в перекладі доцента кафедри тюркології Дори Іванівни. Хоча гагаузька мова ще недостатньо вивчена і в процесі її опанування виникає багато питань, але студенти, які вивчають її, з впевненістю обіцяють не тільки вивчати, а й розвивати гагаузьку мову. Студенти-гагаузознавці продемонстрували своє володіння гагаузькою мовою, продекламувавши вірші відомих поетів "Atılma dilindän, halkım!" та "Ana dilim".

Під час заходу було також представлено гагаузькі книжки, за якими навчаються сучасні школярі і студенти цієї спеціальності. Наприкінці зустрічі гостям надали можливість висловити свої побажання тим, хто вивчає гагаузьку мову. Кожен учасник записав свої побажання на газеті, яка буде зберігатися ще багато років і мотивуватиме усіх гагаузів!