Делегація з острова Егіна в Інституті філології

25 квітня Центр елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького відвідала делегація культурних товариств з острова Егіна: "Ольвія Поліс" та "Каподистрія". Метою діяльності товариств є підтримка культурних проектів, пов’язаних з поширенням грецької культури за межами Греції, зокрема, через запрошення окремих діячів або колективів, що працюють на ниві культури та мистецтва. Члени грецьких товариств познайомили студентів КНУ з історією виникнення своїх ініціатив, планами на майбутнє, поспілкувалися зі студентами-неоелліністами, які розповіли про програму перекладу новогрецької літератури, що діє в нашому Центрі.

На зустрічі був присутній і голова Фонду Левендиса (Кіпр), проф. Хараламбос Бакірдзис, з яким співробітники Центру обговорили напрямки можливого співробітництва. Фонд Левендиса має намір підтримати дослідження мови та культури греків-румеїв, що проживають в Україні. Співробітники Центру перезентували гостю видання праць проф. А.Білецького та доц. Т.Чернишової, які дотепер вважаються класичними дослідженнями румейського діалекту. Окремо проф. Х.Бакірдзис розровів про програму Фонду, спрямовану на збереження пам’яток візантійської культури, та заручився підтримкою Центру елліністичних студій у цьому напрямку.