До лабораторії комп’ютерної лінгвістики завітали гості з Луцька

До лабораторії комп’ютерної лінгвістики при кафедрі української мови та прикладної лінгвістики завітали гості із Луцька – завідувач кафедри прикладної філології проф. Ірина Біскуб та студенти 4 курсу факультету іноземної філології, які обрали прикладну лінгвістику сферою своїх наукових студій.

Метою зустрічі було знайомство із проектами лабораторії, зокрема, з найновішим із них – паралельним лінгвістичним корпусом. Цей проект, започаткований півроку тому, поки що перебуває на етапі розробки та тестування програмних можливостей. Адже волинські колеги виступили з ініціативою долучитися до його наповнення і розвитку. Науковий керівник лабораторії проф. Наталія Дарчук та доцент кафедри української мови та прикладної лінгвістики Оксана Зубань розповіли гостям із Луцька про практичний доробок лабораторії. А студенти 4 курсу спеціальності «прикладна лінгвістика і англійська мова» нашого Інституту представили свій досвід роботи з корпусом паралельних текстів – програму послівного машинного перекладу з української на англійську мову. Продовжилася зустріч емоційним обговоренням проблем перекладу та тренуванням із наповнення корпусу текстами.

фото - Юлія Кузьменко