Фахівці ІФ розробили Зміст вимог щодо вільного володіння українською мовою для держслужбовців

Фахівці Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка розробили "Зміст вимог щодо вільного володіння українською мовою як державною для осіб, які претендують на державну службу" і надали їх Національному Агентству України з Питань Державної Служби. До складу робочої групи фахівців Інституту філології увійшли: заступник директора доц. Галина Усатенко, д.філол.н., професор кафедри української мови та прикладної лінгвістики Лідія Гнатюк, д.пед.н., професор кафедри методики викладання української та іноземних мов і літератур Леся Любашенко, завідувач кафедри стилістики та мовної комунікації д.філол.н., професор Лариса Шевченко, доценти кафедри української мови та прикладної лінгвістики Оксана Бас-Кононенко та Сергій Різник.

На основі цього документу, з погодження Міністерства освіти і науки України, Національним Агентством було сформовано додатки до "Порядку проведення атестації осіб, які претендують на вступ до державної служби, щодо вільного володіння державною мовою".

Сподіваємося, що кабінет Міністрів України прийме «Порядок» і тим самим буде виконана норма Закону «Про державну службу» щодо вільного володіння державною мовою і вступить в дію з 1 травня 2017 року, а не буде скасована або відтермінована.

На нашу думку - це важлива норма Закону «Про державну службу». Адже мова є компонентом національної ідентичності та чинником національної безпеки. Кожен громадянин України має право на отримання інформації державною мовою, а обов'язком державного службовця є використання української мови у фаховій діяльності.

З положеннями та Змістом вимог можна ознайомитися у прикріпленому файлі та за посиланням http://nads.gov.ua/page/pro-organizaciyu-provedennya-atestaciyi-osib-yak...

Категорії: 
Додані файли: