Відбулася презентація книжки "Гагаузи України"

5 квітня з ініціативи кафедри тюркології відбулася презентація книжки «Гагаузи України» у 2-х томах. Упорядкували видання Любов Чимпоеш, Емілія Банкова та Федора Арнаут.Книжка підготовлена в рамках Проекту Всеукраїнської громадської організації «Союз гагаузів України» і видана за підтримки Турецької Республіки і ряду приватних осіб.

На презентації були присутні два упорядники видання - Любов Чимпоеш та Федора Арнаут, яких представила завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська. За словами авторів книжки, презентоване видання є унікальним, оскільки у ньому вміщено етнографічний матеріал, історію та культуру гагаузів. Федора Арнаут, виступаючи, наголосила, що у книжці закцентовано на тому, що гагаузи є корінними на території України, що це не переселенці. Зважаючи на це, у виданні подано давні топонімічні назви, порушено питання переселення, історії та сучасного життя гагаузів, які проживають в Одеській області та Приазов'ї України.

Насамкінець зустрічі автори видання "Гагаузи України" зауважили, що планується перевидання книжки українською, турецькою та англійською мовами.