"Згораю, щоб світитити": вручено премії імені Ірини Калинець

22 березня в Інституті філології відбулося урочисте нагородження лауреатів премії імені Ірини Калинець. За сприяння Міжнародного благодійного фонду імені Ярослава Мудрого така премія вручається щорічно за активну участь у громадсько-політичному житті України.

Цього року лауреатами премії стали: Микола Горбань за громадську позицію та мужність у відстоюванні українських ідеалів, Юрій Зайцев за виявлення та редакція героїчних сторінок історії України та Андрій Зиль за дослідження білих плям в історії.

Премії та повне зібрання творів Ірини Калинець вручала лауреатам Президент Фонду імені Ярослава Мудрого Валентина Стрілько.

У своїх виступах лауреати загадували велич Ірини Калинець, нелегкий життєвий шлях, незламність тендітної жінки. Юрій Зиль звернувся у своїй промові до студентів: "Ви майбутнє нашої держави. ідею якої всіляко відстоювала Ірина Калинець, тож бажаю, щоб ви довели Україну до того моменту, щоб вона стала нацією".

До присутніх звернулася і донька громадської діячки - Звенислава Калинець-Мамчур. яка розказала про характер матері, силу духу, любов до онуки, про те, як Ірину Калинець судили за творчість.

Присутні мали можливість першими побачити фільм про життя і творчість Ірини Калинець. знятий за підтримки львівського телебаження.

До слова було запрошено і лауреата премії минулого року - Юрія Коваліва. Вчений звернув увагу присутніх на енергетиці Ірини Калинець, вторчість якої змушує і нині замислюватися. в якій державі ми живемо. Він зацитував письменницю: "Згораю, щоб світити". Саме такою фразою можна окреслити постать Ірини Калинець, у які поєднувалася жіночність і сталева міць.

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов