Лекція про Ісмаїла Гаспринського у день народження письменника

21 березня 2017 р. у Центрі кримськотатарської мови і літератури відбулася лекція з нагоди 166-річчя від дня народження Ісмаїла Гаспринського – кримськотатарського просвітителя, письменника, педагога, культурного та громадсько-політичного діяча.

Асистент кафедри тюркології А. Ш. Сеїт-Джеліль розпочав лекцію під назвою «Із Ісмаїлом Гаспринським у ХХІ ст.» з біографії кримськотатарського просвітителя, звернувши увагу студентів на його роль у розвитку просвітницької думки кінця ХІХ – початку ХХ ст.
Доповідь не залишила байдужими ні викладачів, ні студентів, викликавши ряд нетривіальних питань. Присутні на заході мали можливість оцінити прогресивні та актуальні й сьогодні думки И. Гаспринського, вплив його особистості на світогляд нового покоління кримських татар.

Лекція була доповнена яскравими фактами з особистого життя І. Гаспринського, які прокоментувала студентка 3 курсу Є. Опекунова. Значення просвітницької діяльності І. Гаспринського також підкреслила в своїй доповіді доцент кафедри тюркології З. К. Алієва, прокоментувавши основні положення досліджень сучасних азербайджанських вчених щодо діяльності кримськотатарського просвітителя.

Актуальність дослідження публіцистичної, художньої, філософської думки творів І. Гаспринського підтверджується його ж словами: «Не марно жив той, хто робив все для народу».

На завершення заходу студентка 3 курсу Е. Халілова продекламувала вірш Ш. Алядіна «Tañ bülbüli», присвячений І. Гаспринському.