Події 15-18 березня в Національному музеї Тараса Шевченка (анонс)

Круглий стіл для освітян, видавців та батьків "Сучасна українська пізнавальна книжка у шкільній та позашкільній освіті"

Національний Центр "Мала академія наук України", Національний музей Тараса Шевченка, видавництво "VIVAT" та проект підтримки дитячого читання "Простір української дитячої книги. BaraBooka" запрошують 15 березня о 17:00 у Національний музей Тараса Шевченка (Київ, бульвар Шевченка, 12) на знайомство з корисними для навчального процесу виданнями для дітей та підлітків.

Освітяни, педагоги, письменники, експерти з дитячого читання та видавці торкнуться питань залучення в освітні процеси виданої в Україні сучасної пізнавальної літератури, розкажуть про світові тенденції в галузі «літератури факту» для школярів та поділяться власним досвідом інтеграції предметів шкільного курсу зокрема початкової школи та проаналізують можливості розвитку видавничого напрямку.

Презентація книги "Територія мови Тараса Шевченка"

16 березня 2017 року о 16.00 у Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ, бульвар Шевченка, 12) відбудеться презентація колективної монографії "Територія мови Тараса Шевченка" (автори: С.Я. Єрмоленко, Г.М. Вокальчук, А.Ю. Ганжа, Л.П. Гнатюк, Г.М. Сюта).

Питання до дискусії:
-
Чим була українська мова для Тараса Шевченка?
-
Що означає поетова мова для українців?
-
Чи справді Тарас Шевченко створив нову українську літературну мову?
-
Якою була українська літературна мова до Шевченка і якою вона стала після Шевченка?

Модератор – доктор філологічних наук, професор, директор Інституту української мови НАН України П.Ю. Гриценко.

"Вікна. Книга перша"

18 березня 2017 р. о 12:00 Національний музей Тараса Шевченка запрошує на круглий стіл, присвячений обговоренню поетичної збірки Ірини Мельник “Вікна. Книга перша”, що відбудеться в рамках міжнародного авторського проекту Тараса Більчука “Шляхами наших перемог”.

Учасники:
Ірина Мельник (1987 р.н.) - поетеса, член Національної спілки письменників України, лауреатка премії Валер’яна Поліщука.. Авторка двох поетичних збірок: “Віками зшиті слова” (2012 р.) та “Вікна. Книга перша” (2016 р.).
Тарас Більчук (1960 р.н.) - український художник, випускник Львівської академії мистецтв. Автор більш ніж 20 персональних виставок у Північній Америці, де він працював близько 13 років.
На міжнародній виставці “Шляхами наших перемог”, поряд із роботами Тараса Більчука, представлено низку картин його українських, білоруських та хорватських колег-художників.

Національний музей Тараса Шевченка
Адреса: м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12
тел.: 234-25-23 (приймальня директора), 288-33-81 (факс)
234-25-56 (екскурсії, масові заходи)