Українські візерунки

27 лютого у Мистецькій залі Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка за сприяння Центру фольклору та етнографії відбулася творча зустріч з художницею-живописцем Світланою Аношкіною. Її полотна експонуються за кордоном та належать до приватних колекцій по всьому світу. У 2016 році колеги її визнали найкращим пейзажистом Києва. На творчій зустрічі були присутні Заслужений художник України Петро Зикунов, Микола Скобельський, журналіст Сергій Комісаров, рідні художниці – її син та мама, учениця Анна Черепаня, а також студенти-філологи. Модератором зустрічі була Марія Коломицева, яка зустрівшись із Світланою Аношкіною на одній із її виставок, запропонувала презентувати картини у філологічному осередку Київського університету.

Серія робіт під назвою «Українські візерунки», які представлені в Інституті, присвячена українській землі, її людям, природі. Багато з робіт написані на пленерах, на які Світлану посилала Національна спілка художників України; а інша частина робіт – на території древньої Чернігівщини, яка надихає художницю вже багато років. Всі полотна пані Світлани випромінюють життя, а найголовніше українське життя. Запах сіна, троянд, стиглих яблук, морозець – це все відчуваєш, споглядаючи картини, які написані у реалістичній манері. Вони передають сутність нашого народу, наш ментальний код. Поряд з цим всі полотна вчать загальнолюдського – добра.