Крим у серцях: благодійна акція на підтримку політв'язнів

24 січня Інститут філології за підтримки ГО «Кримська родина» і ВАГО «Альраїд» організував благодійну акцію «З Кримом у серцях: три роки спротиву». Акцію було проведено на підтримку родин політв’язнів Криму до 3-ї річниці анексії.

Зачином зустрічі стали Гімни України і кримським татар. Зі словами привітання акцію відкрили заступники директора Інституту філології Сергій Скрильник і Галина Усатенко. У своїх виступах заступники директора Інституту філології наголосили на важливості таких акцій. Адже це свідомий громадянський крок, як з політичного так і культурного боку. Завдяки таким заходам демонструється підтримка кримських татар, які безумовно, як і Крим є українськими, і водночас пізнається їхня культура.

У стінах Інституту філології навчаються представники кримськотатарського народу, із зацікавленням абітурієнти вступають на навчання за програмою «кримськотатарська мова і літератур», тож зі промовою на підтримку студентів та їхніх кримськотатарських родин виступила завідувач кафедри тюркології Ірина Покровська. «Три роки анексії Криму. Важко і тим, хто переїхав, і тим, хто лишився на окупованій території. Корінний народ України – кримські татари висловлювали свою підтримку країні у складні часи 2014 року», - зазначила пані Ірина. Тож 24 лютого було ініційовано акцію на підтримку кримських татар, тих, хто загинув, незаконно утримується в місцях позбавлення волі, політв’язнів.

Долучилися до акції і такі поважні гості, як муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Саїд Ісмагілов та керівник громадської організації «Кримська родина» Аніфе Куртсеїтова. Вони розповіли про благодійну організацію «Рука допомоги», яка спрямована на підтримку кримськотатарських родин. Зокрема дітей, які залишилися сиротами, чи їхніх батьків незаконно ув’язнено.

Не маючи можливості вплинути на ситуацію, кримськотатарський народ можна підтримати морально чи всілякою волонтерською допомогою. Тож в холі Інституту філології було проведено благодійний ярмарок з традиційними стравами кримців, відбувалися різноманітні майстер-класи (з мехенді, вишивки, гончарного мистецтва), продавалися самобутні рукотвори. Виручені кошти було передано родинам політв’язнів Криму.

Прес-центр ІФ