Всеукраїнський семінар-тренінг із перської мови

21 лютого 2017 року в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сприяння посольства Ісламської республіки Іран відбувся Всеукраїнський семінар-тренінг із перської мови, в якому, окрім студентів та викладачів, Інституту філології взяли участь студенти та викладачі перської мови Київського національного лінгвістичного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка та Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

В урочистому відкритті семінару-тренінгу взяли участь Надзвичайний та повноважний посол Ісламської Республіки Іран в Україні Мохаммад Бехешті-Монфаред, радник із питань культури Посольства ІРІ Парвін Моаззамі Гударзі, керівник департаменту міжнародної співпраці Фонду Сааді, який є головним центром розповсюдження перської мови у світі, Сейєд Мохаммад Реза Дарбанді, викладач Керманшахського університету пані Сусан Джабрі, яка за сприяння Посольства Ісламської республіки Іран викладає в Інституті філології перську мову та літературу.

Директор Інституту філології професор Григорій Семенюк привітав учасників семінару та назвав знаковим те, що семінар із перської мови відбувається у День рідної мови, а також висловив захоплення тією увагою, яку приділяє Посольство ІРІ поширенню перської мови в Україні, історія викладання якої в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка налічує вже понад 25 років.

У програмі семінару-тренінгу для студентів були передбачені цікаві та змістовні лекції перською мовою про сучасну літературу, географію, історію, звичаї та традиції Ірану. За участі керівника фонду Сааді пана Дарбанді відбувався круглий стіл, під час якого викладачі обмінялися досвідом та обговорили проблеми та перспективи розвитку викладання перської мови в Україні. Після закінчення круглого столу був проведений семінар на тему «Художні засоби в перській класичній літературі».

Протягом обідньої перерви Посольством ІРІ було організоване частування учасників семінару іранськими стравами.

Під час урочистого закриття семінару було відзначено студентів, які продемонстрували високий рівень володіння перською мовою.

Центр іраністики