Німецько-шведсько-українські різдвяні святкування

У день Святого Миколая студенти та викладачі кафедри германської філології та перекладу організували різдвяні святкування.

На кафедрі панувала святкова атмосфера. Викладачі та студенти проводили найрізноманітніші майстерні. Всі охочі могли відчути себе кулінарами та дизайнерами. Важко було втриматись і не прибігти до аудиторії 102, бо ж солоденькі пахощі так і заманювали туди, та й не дивно, адже студенти разом із викладачами замішували тісто та випікали вафлі. А поруч також готували тісто, але вже не для гастрономічних утіх.

Паралельно була організована майстерня з декору різдвяних ліхтариків. Залишалося запалити вогник і насолоджуватись затишною атмосферою.
Хто хотів відчути себе художником, той мав змогу самостійно розмалювати різдвяне печиво. Там були і ялиночки, і зірки, і сердечка. Різнокольорова глазур та кондитерська посипка – це привід для веселощів та гарного настрою. Повеселились від душі та ще й печиво отримали!

Як же можна під час різдвяних свят обійтись без різдвяного віночка та листівок? Ніяк! А коли все це зроблене своїми руками й у веселій компанії, то все стає яскравим. Як приємно буде написати щирі побажання в такій листівці!

На цьому святкування не закінчилось. Усі тільки розігрілись і швиденько побігли в актову залу. Там на глядачів чекали наші актори, танцюристи, співаки.

Символом німецького Різдва є різдвяний вінок із чотирма свічками, які символізують чотири неділі Адвенту. Запалювали свічки гостя нашого свята, директор бібліотеки та інформаційного бюро Гете-інституту Сюзанне Тайхман та професор кафедри Тарас Кияк.

Глядачі долучились до німецьких, шведських та українських традицій. Корифеї пісні на нашій кафедрі Кияк Тарас Романович та Сойко Іван Васильович співали зі студентами традиційні різдвяні українські та німецькі пісні. Глядачі в азарті аплодували, коли на сцені танцювали німецькі танці.

Сучасна постановка «Aschenputtel»(«Попелюшка») викликала бурю овацій. Не можна було втриматись від сміху. Студенти та викладачі – справжні актори.

Не обійшлось і без шведських традицій. Студенти представили постановку середньовічної легенди, де розповіли про день святої Люсії. Серце замирало, коли нечиста сила напала на Люсію, але вона продовжувала оберігати свого чоловіка. Постановка проходила шведською та англійською мовами.

Студенти розважили глядачів віршами, жартівливими піснями. А також присутні почули авторську пісню, присвячену Різдву.

Оскільки дійство проходило в день святого Миколая, то й він завітав до нас в гості. Святий Миколай роздавав солодощі та подарунки.

Руслана Уманець,
Фото – Анастасія Мельник