Казковий світ кримських татар: презентація книги на Різдвяному Арсеналі

17 грудня 2016 р. У Києві в рамках Різдвяного Арсеналу відбулася презентація книги «Казки кримських татар», під обкладинкою якої зібрані найвідоміші та найулюбленіші дитячі історії, поширені у Криму.

Видавництво «Веселка» відроджує свою легендарну серію «Казки народів світу». І новою книжкою в серії стала збірка казок кримських татар українською мовою. Проілюстрована книга художницею Іриною Зарубою, в оформленні використані роботи відомого кримськотатарського майстра Рустема Скібіна.

Книга була створена для того, щоб через казки передати звичаї, традиції, побут цього народу. Казки відбиралися кримськими татарами з метою упорядкувати цікавий для дітей матеріал, який щонайповніше передасть колорит національної культури.

Цей проект народився і завдяки кафедрі фольклористики та кафедрі тюркологіі Інституту філології. Адже видання упорядкували Лариса Гуманенко та Олексій Доля, а перекладачами виступали Емірамзаєва Афізе, Емірамзаєва Саніє та Покровська Ірина.

Книга стала важливим внеском у сучасну історію народу, а маленьким і дорослим читачам відкрила неповторний світ кримців.