Славісти відсвяткували Різдво

19 грудня студенти та викладачі кафедри слов’янських мов провели захід, приурочений святкуванню Різдва у різних слов’янських країнах. Під веселі колядки та щедрівки студенти розповідали про усі тонкощі та особливості традицій свята, представляючи країну, мову якої вони вивчають.

Першими з прийденшніми святами присутніх привітали студенти третього курсу. Даруючи усім святковий настрій, вони заспівали сербську колядку та презентували традиційних героїв, присутніх у різдвяних піснях.

А студенти чеської філології коротко розповіли про традиції та обряди на Різдвяні свята у Чехії, заспівали веселу пісню про різдвяного коропа, без якого не обходиться жодне Різдво і навіть провели обряд ворожіння на яблуках для дівчат.

Гучними оплесками супроводжувались колядки від студентів білоруської філології, а завдяки яскравій та колоритній презентації усім присутнім вдалось ще більше зануритись у святкову атмосферу білоруського Різдва.

Не обійшлось і без традиційного болгарського обряду «сурвакане». Студенти болгаристи першого та третього курсів представили коротку історичну довідку про традиційне святкування Різдва у Болгарії, заспівали відому колядку «Замъчи се Божа майка» та продемонстрували традиційні для Болгарії "коледарки" або, як їх ще називають "сурвачки», прикрашені штучним снігом, різнокольоровими стрічками, їжею (сушеними яблуками, чорносливом, горіхами). Ними вони поплескували по спині усіхприсутніх, бажаючи здоров'я, щастя та благополуччя.

Аби розважити студентів, викладачі кафедри також придумали цікаві конкурси та вікторини. Зокрема, розділившись на команди, студенти повинні були згадати якнайбільшу кількість відомих діячів своєї країни, дати відповіді на підготовлені запитання та відгадати викладачів по дитячим фото. Заслужену перемогу у конкурсі здобули студенти білоруської філології, забравши свій солодкий приз.

Захід завершився відомою української піснею «Щедрик» у виконанні студентів усіх спеціальностей, після чого присутніх частували солодощами: печивом, тістечками та традиційною болгарською банницею з побажаннями на наступний рік.
Різдво – одне з найтепліших сімейних свят у всьому світі, що поєднало в собі найкращі християнські традиції та язичницьку обрядовість, яку донесли до наших часів наші предки. Ось так у теплому родинному колі студентам вдалось помандрувати від Балкан на схід та північ, пізнаючи щось нове та цікаве для себе.

Текст - Ліза Нечипорук,
фото - Валерій Попов