Презентація книжки Любомира Гузара у КНУ

15 грудня в КНУ обговорювали постать Андрія Шептицького, презентуючи премійовану працю Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901 – 1944) провісник екуменізму». До обговорення долучилися і філологи.

Блаженний Любомир написав наукову працю про непересічну особистість Андрія Шептицького. Це видання було високо оцінене богослужбовцями, філософами, літературознавцями. Тому у 2016 році Любомира Гузара нагородили Міжнародною премією імені Івана Франка за книжку про Отця Андрія. Це перша премія, вручення якої відбувалося за нобелівськими принципами.

Вступне слово на презентації книжки виголосив проректор В.Бугров, зазначивши про Любомира Гузара як непересічну особистість, яка зуміла розповісти невтомне сподвижництво Oтця Андрія в 20 столітті, апелюючи глибоким змістом до сьогодення.

На зустрічі зі студентами, серед яких були переважно філологи, виступив президент фонду імені Івана Франка Роланд Тарасович Франко, онук Івана Франка. Роланд у своєму слові зауважив, що фонд, який створено у 2015 році і премія 2016 року сприяє тому, що Франко стає зрозумілішим і ближчим до сучасності. Знаковим є й те, що саме праця, написана Любомиром Гузаром, про Андрія Шептицького перша, яка премійована створеним фондом. Адже постать Андрія Шептицького й Івана Франка мають спільне: сповідування віковічних ідеалів- любові до себе, до Батьківщини, до людей і до Бога.

Книжка про Андрія Шептицького, за словами Степана Павлюка, унікальна, бо має родинну, наукову і суспільну цінність. Про що свідчить виклад змісту: академічний стиль праці поєднується з простотою. Це пояснюється тим, що категорія єдності, за словами експерта, характерна і Андрію Шептицькому, і авторові Любомиру Гузарові.

Основною ідеєю тексту є соборність України. Вона пронизує весь текст і на кожній сторінці чується сентанція Андрія Шептицького: збережи своє від ворогів.

Олександра Касьянова