Презентація книг в ІФ до Дня ЗСУ

До Дня Збройних сил України відбулася презентація книг із серії «Бібліотека українського патріота». Серед книг: повість-спомин Василя Бондаря «Візит ввічливості», кіноповість Богдана Жолдака «Лицарі фортуни», публіцистичні роздуми Станіслава Бондаренка «Письменники про україно-російську війну» та книга професора Юрія Коваліва «Війна після війни».

Книги випущено у зручному форматі, аби військові могли покласти собі їх до кишені розгрузки і почитати у перервах між боями. Проф. Юрій Ковалів у свої брошурі «Війна після війни» окреслює трагічні події в Україні другої половини ХХ ст., яка протистояла колоніальній, загарбницькій політиці Москви, акцентує оборонний характер національного руху спротиву, що розкрито у фрагменті історії від 1945 до 90-х років ХХ ст.

Керівником проекту виступив письменник, військовий журналіст, підполковник Анатолій Гай. Він приїхав на зустріч в Інститут філології презентувати книги і поспілкуватися зі студентами. Анатолій Гай має освіту юриста, служив в Афганістані, був завідувачем корпункту у 72 дивізії ім. О.Гончара, має чотири премії з літератури. Нині чоловік випускає газету «Знамено перемоги», матеріали для якої збирає на фронті, куди дуже часто їздить. Серед матеріалів газети є також і вірші військових, і новини, оглядові статті.

Анатолій Гай розповів про видання книг за програмою «Українська книга». Тираж презентованих книг – 4 тисячі примірників, а розповсюджуються вони серед військових. Адже метою проекту є доступність інформації на фронті на історичну тематику, про національні традиції, культуру, літературу, показ переможних подій історії України. За словами керівника проекту, солдату необхідна цікава й актуальна книга. При цьому, має бути фаховий рівень, адже зараз залишають одну шароварщину, що вигідно нівелює українську багату культуру.

Презентовані в Інституті філології книги були передані до бібліотеки, а частина подаровані волонтеру доц. Лесі Наумовській, яка передасть книги військовим на фронт.