Міждисциплінарна дискусія "Театральний Шекспір: межі і безмежжя канону": анонс

8-го грудня 2016 р. відбудеться міждисциплінарна дискусія в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка
Театральний Шекспір: межі і безмежжя канону (Літературознавчо-театрознавчі діалоги про національну прем'єру «Зимової казки» на сцені Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса)
Питання, які пропонуються для обговорення:
- Що промовляє класичний текст Шекспіра зі сцени українською мовою до глядача ХХІ сторіччя?
- У чому суголосся українських реалій із загадковим пізнім твором Великого Барда?
- Що відкриває сучасний український театр у класичному західному Шекспіровому каноні?
- Що відкриває шекспірівський текст у нашій національній історії та культурі, минулому, сьогоденні, майбутті?
- Чи існує межа інтерпретації класики для сучасного мистецтва?

Серед спікерів дискусії: професори Ганна Веселовська, Наталя Жлуктенко,Тетяна Михед, доценти Сергій Васильєв, Майя Гарбузюк; Ірина Чужинова.

Дискусія ініційована кафедрами зарубіжної літератури та історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Інституту філології, за участі студентів спеціальності «Літературно-мистецька аналітика» у рамках проектів Візуально-дослідницької платформи при КНУ імені Тараса Шевченка та у співпраці з кафедрою театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, кафедрами театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Івана Франка, редакціями журналів «Український театр» та «Просценіум», громадською організацією «Театральна платформа».

Ідея дискусії постала в рамках відзначення 400-ої річниці від дня смерті Шекспіра та заходів кампанії Британської Ради в Україні Shakespeare Lives.
Постановка «Зимової Казки» Вільяма Шекспіра на сцені Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса відбулася за підтримки Британської Ради в Україні.

Дискусія відбудеться 8-го грудня об 11.30 в Інституті філології КНУ ауд. 63 (Мистецька зала).
Вхід вільний.
За додатковою інформацією звертатися:
Галина Усатенко +380674466053
galyna.usatenko@gmail.com