Афінська політехніка: вільний дух грецького студентства

24 листопада о 16.00 в Центрі елліністичних студій та грецької культури ім. А.О. Білецького (50 ауд. Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка) студенти-неоелліністи 3 курсу, магістранти, члени секції елліністики кафедри загального мовознавства, класичної філології та неоелліністики Інституту філології, співробітник Міністерства Освіти та Релігій Греції, що вчителює у київських школах, де викладають новогрецьку мову, п. Костас Евангелінос, а також студенти інших спеціальностей, які вивчають новогрецьку мову, згадали події 1973 року в Афінах, а саме студентські протести проти воєнної хунти «чорних полковників» (Η Εξέγερση του Πολυτεχνείου). Цей день 17 листопада щороку відзначається у Греції.

Протести проти тодішньої влади диктаторів розпочалися ще у лютому 1973 року, але головні події розгорнулися 14-17 листопада 1973 року. 14 листопада студенти Афінського Політехнічного університету перейшли до рішучих дій проти диктатури. Їх підтримали мешканці Афін. Однак 17 листопада диктаторська влада жорстоко придушила повстання, спрямувавши проти студентів танки. У результаті штурму загинули десятки людей, більше тисячі було поранено. Проте студентське повстання в Політехнічному університеті стало початком повалення влади диктаторів.

Під час заходу студенти - неоелліністи 3 курсу розповіли історію трагічних, але разом з тим карколомних для грецького народу подій. Учасники події переглянули документальний фільм Панделіса Вулгаріса «Хроніка Диктатури 1967-1974» (Παντελής Βούλγαρης «Το χρονικό της Δικτατορίας 1967-1974»). Після перегляду документального фільму студенти заходу обмінялися думками з приводу згаданих подій, дізналися про сприйняття подій сучасними греками, молоддю.

асист. Тищенко О.О.