Участь студентки ІФ у форумі видавців у Стамбулі

24 листопада 2016 р. в Турецькому центрі інформації та досліджень було заслухано доповідь студентки 5-го курсу кафедри тюркології Дикої Лесі Сергіївни – першої в історії українсько-турецьких взаємин студентки, яка взяла участь у щорічному форумі видавців «TÜREÇAT – 2016» у м. Стамбулі.

Організатором цього дійства виступає програма «TEDA» (Проект підтримки видавництва турецьких творів літератури, культури і мистецтва іноземними мовами) при Міністерстві культури і туризму Турецької Республіки.

Леся Сергіївна поділилася з колегами незрівнянним життєвим досвідом роботи в команді українських перекладачів у рамках діяльності перекладацьких майстерень. Серед представників української команди були такі відомі тюркологи, як науковий співробітник Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського НАНУ, к.філол.н. Ірина Дрига, відомий український перекладач Олесь Кульчинський, тюрколог Ганна Рог та перекладач Ольга Чичинська.

Леся Сергіївна розказала про особливості роботи в перекладацькій майстерні, навела приклади з турецьких оповідань, над перекладом яких працювала команда з України, а також запропонувала студентам випробувати їхній перекладацький талант і спробувати перекласти визначені фрагменти деяких оповідань та романів. Студенти-тюркологи захоплено пропонували свої варіанти перекладу, демонструючи знання не тільки турецької мови, а й володіння витонченою українською мовою. На останок, Леся Сергіївна пропонувала варіант професіоналів і, таким чином, студенти робили аналіз та порівнювали вдало підібрані фрагменти перекладу з точки зору збереження змісту, ідеї та настрою оригінально тексту з його українським варіантом.
Доповідь Лесі Сергіївни мала не тільки культурно-освітній характер, але й вагоме практичне значення, адже студенти опинилися на місці справжніх перекладачів, хоча й уявно, але принаймні, відчули всю відповідальність, складнощі і разом з тим неймовірне натхнення і задоволення від процесу художнього перекладу якісно цікавих, сучасних турецьких романів.

Ольга Пишньоха,
Фото – Валерій Попов