Вивчення мов нацменшин в ІФ: зустріч із експертами

23 листопада 2016 р. у приміщенні Офісу Ради Європи в Україні відбулася зустріч з членами делегації Комітету експертів, який здійснює моніторинг за виконанням Європейської хартії регіональних мов в України.

Метою зустрічі було з’ясувати чи дійсно інформаційні засоби Хартії застосовуються до мов національних меншин України на практиці.

Зокрема, зустріч стосувалася освіти: обговорювалося чи є достатньою доступність освіти мовою національних меншин і можливість вивчати такі мови, чи достатня кількість вчителів та підручників, теле– та радіопередач такими мовами, а також чи достатньо щоденних та щотижневих газет мовами національних меншин.

На зустрічі були присутні викладачі кафедри тюркології Інституту філології к.філол.н., доц. Арнаут Ф.І. та асистент Рішілян І.Д.

Федора Іванівна розповіла членам делегації про дуже вагому підтримку гагаузів та кримських татар з боку Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на базі якого відкрилися нові спеціальності «Кримськотатарська мова і література» (2014 р.) та «Гагаузька мова і література» (2016 р.). Відкриття цих спеціальностей є неоціненним для національних меншин України, адже тепер гагаузи та кримські татари отримали першу в історії незалежної України змогу вивчати рідну мову на найвищому академічному рівні у стінах найкращого в країні вищого навчального закладу.

Комісія була приємно вражена активною роботою кафедри тюркології Інституту філології та безпрецедентною самовіддачею викладачів кафедри, які показують високий рівень працездатності, компетенції та професіоналізму на шляху відкриття нових спеціальностей та динамічного розвитку тюркології на теренах України.