З чого складається перемога: зустріч із Народними Героями України

З чого складається перемога? Під такою темою пройшла зустріч із Народними Героями України 25 листопада в Червоному корпусі КНУ.

З ініціативи студентів Шевченкового університету на зустріч вдалося запросити справжніх героїв сьогодення, які розказували про свій досвід участі у бойових діях, захисті української національної ідеї.

Євген Меживікін, позивний «Адам», начальник штабу танкового батальйону, майор ЗСУ, захисник донецького аеропорту розповів про свій перший бій і про підтримку.

Сергій Козак, старшина 95-ої окремої десантно-штурмової бригади, пішов на війну через два дві після народження доньки. Нині звільнений в запас і навчається на юриста в КНУ.

Євген Жуков із позивним «Маршал», офіцер 79 окремої аеромобільної бригади, заступник начальники департаменту патрульної поліції, розповів як з військовими на війні пили воду, злиту з батареї, профільтровану таблетками, а чашками слугували гільзи. Він згадав, як його солдат і полонений сепаратист впізнали один одного. Про війну Маршал сказав: «Це вузол, який зав’язують політики, а розв’язують військові».

Іван Звягін, волонтер, кавалер ордену Богдана Хмельницького і «Народний Герой України» з юриста під час Майдану став медиком. Він розповів, як провозили поранених під обстрілами, про співпрацю з Яною Зінкевич і Хоттабичем.

Костянтин Холодов, військовий капелан, розказав про свою участь ще на Майдані і як святого отця, і як активіста в лавах оборони. Він звернувся до присутніх зі словами: «Студенти уже точно знатимуть, як виховувати власних дітей, знаючи сучасну історію».

Українка, яка зазнала катувань у Донецьку, - Ірина Довгань, розповіла, як вдалося не заламатися. Тепер вона відстоює українські інтереси у світі.

На зустрічі фізично не зміг бути присутнім Народний Герой Олександр Моторний, однак організатори показали аудиторії його найсвіжіший відеорепортаж із зоно бойових дій.

На зустріч завітав Дмитро Павліченко, який був незаконно засуджений на довічне ув’язнення. Він подарував присутнім героям свою книгу «Ціна свообди».

Орден «Народний Герой України» було запроваджено у 2015 році з ініціативи колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова. Ордени виплавляються зі срібла, яка надсилають українці. Нині проект підтримує керівник волонтерської групи «Народний тил» Георгій Тука, який теж був присутнім на зустрічі

Каріна Дорошенко,
фото - Валерій Попов