Відбулася конференція "Мова як світ світів"

25 листопада відбулася щорічна міжнародна наукова конференція "Мова як світ світів: граматика і поетика текстових структур". Це вже 11-а конференція, яку організовує кафедра української мови та прикладної лінгвістики. На цьогорічне наукове зібрання з'їхалися дослідники мови з різних куточків світу та України.

Привітанням учасників конференції розпочав пленарне засідання завідувач кафедри української мови та прикладної лінгвістики д. філол.н, проф. Анатолій Мойсієнко. З вітальним словом виступила і заступник директора з наукової роботи к. філол.н. Ганна Черненко. Ганна Анатолівна зауважила про те, що мова- це відчуття дому, той екзистенційний вимір, яким живе кожен народ.

Розмаїття наукових розвідок у діахронічному і синхронічному аспектах продемонстрували доповідачі пленарного засідання. Д.філол.н., проф. Юрій Мосенкіс розповів присутнім про трипільську культуру і писемність, археологічні знахідки якої є яскравим репрезентантом міжмовних і міжкультурних зв'язків. Професор Університету Пейса (Нью-Йорк, США) Андрій Даниленко презентував науковій аудиторії доповідь про Кулішеві переклади в історії формування нової української літературної мови. По завершенню свого виступу професор подарував книгу власного авторства колективу кафедри української мови та прикладної лінгвістики. Мовознавець з Харківського університету д.філол.н., проф. Олена Маленко виступила з доповіддю "Юрій Шерех і українська поезія: візія художньо-стильових домінант". Про постать Леоніда Булаховського та його роль у формуванні Харківської лінгвістичної школи розповів д.філол.н., проф. Костянтин Даниленко. Перспективи розбудови та використання корпусу української мови окреслила у своєму виступі к.філол.н., доц. Оксана Зубань.

У межах конференції відбувся круглий стіл "Звукова матерія мови", присвячений 90-річчю д.філол. н, проф Лариси Скалозуб.