"Щоб зрозуміти схудну країну, потрібно знати її мову"

14 листопада з ініціативи кафедри тюркології на чолі з її завідувачем Іриною Покровською відбулася зустріч з директором департаменту державного протоколу МЗС України Ольгою Чубриковою. Ольга Олександрівна прочитала лекцію про українсько-турецькі відносини.

Ольга Олександрівна Чубрикова близько семи років перебувала на дипломатичній службі в Анкарі, де працювала в Посольстві України в Турецькій Республіці в якості прес-секретаря і керівника політичного відділу. За цей час Ольга Олександрівна отримала змогу не лише бездоганно опанувати турецьку мову, але і близько ознайомитися з турецьким менталітетом, культурою, політичною ситуацією в середині країни. Зокрема, студенти отримали інформацію про зовнішню, внутрішню політику та економіку Туреччини.

Під час активного діалогу зі студентами до пані Ольги було чимало питань, пов’язаних з роботою у Міністерстві закордонних справ, можливостями пройти стажування при Міністерстві студентам кафедри тюркології тощо. Усе це супроводжувалося піднесеними емоціями та неабияким запалом зі сторони студентів. Ольга Олександрівна розповіла про деякі випробування, які чекають на перекладача на найвищому рівні міждержавних переговорів та наголосила на необхідності хорошої освіти, бездоганному знанні іноземних мов, витривалості та професіоналізмі.

Крім того, Ольга Олександрівна підкреслила, що знання англійської мови, яка вже не вважається у високих колах іноземною, дозволить побудувати діалог майже в усіх європейських країнах, проте, знаючи лише англійську мову – ви ніколи не порозумієтеся зі Сходом. «Побудова якісно-нових та ефективних дипломатичних стосунків з країнами Сходу передбачає високий рівень володіння не тільки східною мовою, але і обов’язковим знанням історії та культури цієї країни», – наголосила Ольга Олександрівна.

Ольга Олександрівна подарувала найактивнішим студентам та викладачам кафедри тюркології книги «Туреччина, якої ми не знаємо» власного авторства з автографом і особистим побажанням кожному, хто отримав пам’ятний подарунок.