Інституту філології - 15 років: традиційність і модерність

Аналітики стверджують, що на межі тисячоліть відбуваються кардинальні зміни. У перший рік нового тисячоліття видозмінився філологічний осередок Київського університету імені Тараса Шевченка. 12 листопада 2001 року Наказом Ректора Київського національного університету було створено Інститут філології на базі факультетів філологічного, романо-германської та відділення східної філології. Цьогоріч Інститут філології відзначає своє 15-річчя. Упродовж цих років інститут модернізувався, плекаючи водночас надбання та традиції класичного університету.

З нагоди ювілею в Інституті філології 10 листопада відбулися наукові читання «Українська філологія на межі тисячоліть». Назва наукової зустрічі не випадкова, адже за 15 років, які прожив інститут, відбулося багато подій, які довели: саме слово продовжує виконувати в Україні функцію об’єднання нації, є рушієм та сподвижником.

Вітальне слово на наукових читаннях виголосив директор Інституту філології професор Григорій Семенюк. У своєму слові Григорій Фокович зауважив, що упродовж 15-річної історії, інститут дійсно видозмінився –у цифрових вимірах (наприклад, у 2002 році вивчалося 19 мов, а нині – 30), у змістовому наповненні (поліетнічне суспільство філологів з розмаїттям думок гармонійно взаємозбагачується), у інтер’єрі (Жовтий корпус став ошатнішим, із сучасними лабораторіями для здійснення різних видів перекладів).

З нагоди ювілею привітання від проректора з наукової роботи Віктора Мартинюка виголосила Ганна Толстанова, начальник науково-дослідної частини, яка зауважила, що філологічний осередок Шевченкового університету є фрагманом національної єдності та плекання рідної мови.

Розмаїття напрямків діяльності, які активно розвиваються від часів створення Інституту філології, на святкових читаннях було продемонстровано презентацію наукових здобутків 24 кафедр та виставкою монографій і навчальних посібників викладачів-філологів.

Поєднання новаторства ХХІ століття і водночас традиційність ХХ століття яскраво продемонстрували доповідачі наукових читань, виступивши із такими темами:
-проф. Олена Снитко "Інформаційно-психологічне протистояння у парадигмах лінгвістики впливу"
- проф. Наталія Дарчук "Від паперової до електронної картотеки"
- проф. Алла Бєлова "Штучний інтелект в освіті та лінгвістиці ХХІ століття"
- проф. Іван Бондаренко "Труднощі та радощі східно-українського поетичного перекладу"

Заступник директора Інституту філології Ганна Черненко, під час зібрання, зазначила, що організована наукова зустріч з нагоди 15-річчя Інституту філології вкотре підтвердила, що ідея створення такого полікультурного філологічного осередку при Київському університету є вдалою, що підтверджують здобутки Інституту філології.

Олександра Касьянова,
Фото – Катерина Івануса