Випускники про ІФ: Віктор Шлінчак

Віктор Шлінчак, керівник інформаційного агентства «Главком», голова правління Інституту світової політики, Заслужений журналіст України, випуск 1997 року:

«Відверто кажучи, не планував вступати на філологічний факультет аж ніяк. Відколи себе пам’ятаю, хотів бути журналістом. Перший матеріал у «дорослу газету» я написав у сьомому класі, а в дитячих публікувався з класу четвертого. Але у 1992-му випадок привів мене саме в жовтий корпус Університету. Тоді тут проходила Всеукраїнська олімпіада з української мови та літератури. І я її виграв. Дипломи переможцям вручав декан філологічного факультету Михайло Наєнко. А після церемонії поцікавився, куди я збираюсь вступати. «На журналістику!», – відповів. «Добре подумай, хлопче, – сказав мені Михайло Кузьмич. – Бо після філологічного факультету журналістом ти бути зможеш, а от після журналістики філологом точно не станеш.
Цей аргумент виявився найпереконливішим – і я подав документи на філологічний. Найцікавіше, що зараз у моїх журналістських командах працюють здебільшого випускники філологічного факультету. І я жодного разу не пошкодував, що обрав саме фах філолога.
Хотів би також згадати теплим словом своїх кураторів з відділення славістики – Оксану Коваль-Костинську та Анатолія Ярему, які переконали, що зайвих іноземних мов у житті не буває. Навіть, якщо ці мови близькі.
За цей час факультет став цілим Інститутом філології. Я бажаю йому рости і надалі. Per aspera ad astra!»