«Музика греків Приазов’я»: лекція музикознавця Олександра Ашла

4 листопада цього року до Центру грецьких студій та культури ім. А.О. Білецького при Інституті філології завітав Олександр Олександрович Ашла – грецький музикознавець-етнограф, член Спілки етнографів Греції. Нині громадянин Греції, Олександр Ашла походить з с. Сартана, що під Маріуполем. Професійний музикант, О. Ашла ще з 70-х рр. почав займатися збиранням вцілілої музичної спадщини маріупольських греків, проводив концерти грецької музики по всьому колишньому СРСР. За часів перебудови видав декілька вінілових платівок з музикою греків Донеччини, серед яких «Пісні греків Приазов’я» (1985 р.) та «Музичний фольклор греків Приазов’я» (1990 р.).

Невтомний збирач фольклору прочитав лекцію про музику греків-ромеїв студентам-елліністам 3-го курсу. Зустріч пройшла у невимушеній атмосфері. Лектор віртуозно поєднував виклад фактичного матеріалу зі спогадами свого безталанного дитинства, і завдяки цьому слухачі відчули наскільки тісно доля лектора переплелася з важкою долею всіх приазовських греків. На лекції прозвучали уривки із зібраних етнографом музичних творів, які він докладно коментував, витлумачуючи значення діалектизмів та проводячи паралелі з музичним фольклором греків Еллади.
Після завершення лекції студенти мали змогу задати запитання та поспілкуватися з живою легендою.

доц. А. А. Столярова