Випускники про ІФ: Олесь Кульчинський

Олесь Кульчинський, український сходознавець, перекладач, публіцист (випуск 2003 року, тюркологія): "Мені поталанило вступити на сходознавче відділення майбутнього Інституту філології у 90-ті роки. Складний час, коли про один із курсів факультету романо-германських мов відгукувалися: «Університет «київський», бо там лише кияни». Озираючись назад, думається, що відтоді на сходознавстві та українській філології, відтак – і на решті факультетів, дедалі більшало вихідців із різних регіонів. Своїми строкатими українськими говірками вони поступово надавали Києву колориту справжньої столиці, а не російської провінції, переповненої компрадорськими елітами. У цей симбіоз вливалися всі студенти та викладачі «сумління», незалежно від мови та походження. Через кілька років після «помаранчевої революції» обличчя інституту змінилося ще дужче завдяки тестовій системі вступу до вишів. Відтепер зміни в освіті знову відновилися і надіюся, вже не припиняться. Вдячно згадую тих викладачів і студентів, котрі – кожен по-своєму– не стали осторонь складних перетворень у суспільстві. Адже від цих трансформацій значною мірою і залежить наша реалізація як фахівців.