Випускники про ІФ: Володимир Мукан

Володимир Мукан, журналіст, керівник відділу наука і техніка в журналі "Країна", "Газета по-українськи", кандидат філологічних наук (випуск 2011 року, україністика): "Інколи потрапляєш кудись вперше і здається, ніби раніше вже тут був. Навколо однодумці, рідна мова й доброзичлива атмосфера. Так само було у вересні 2005 року, коли я тільки-но вступив до Інституту філології. Його величний і водночас затишний корпус та професійні викладачі щодня нагадували, що це виняткове місце. Місце, де переплелося минуле і майбутнє. Товсті стіни, масивні чавунні сходи та пари з латині й давньої літератури ніби відносили на багато років назад. Давали зрозуміти багато життєвих смислів, над якими ніколи не задумувався. Динаміка студентського життя підштовхувала будувати плани на майбутнє і відчайдушно гнатися за перспективами. Мабуть, через цю особливу енергетику я і пов’язав 10 років життя з Інститутом. Не міг його бачити за своєю спиною, лише попереду, лише — як пункт призначення. Коли приходив час іти, знову сюди повертався — як магістрант, аспірант і співробітник.

Якщо вважати Інститут місцем, де здобувають знання і диплом, то Жовтий корпус для мене не навчальний заклад. Це щось значно масштабніше. Тут завжди отримував більше. На лекціях із літератури приходило розуміння світобудови та людських стосунків, на фольклорі — пізнання себе, на мові дізнавався про тонкощі психології різних народів. Коли захотів написати у "Студентський вісник" невелику замітку, створив свій перший матеріал. Його вихід надихнув написати ще 2173 статті у різні видання і пов’язати із цим професію. У черзі за кавою не просто познайомився із ровесниками, а здобув справжніх друзів. Коли шукав книгу в читальному залі, зустрів майбутню дружину.

На третьому курсі я попросив у наукового керівника допомогти із темою для курсової, але знову отримав більше — він придумав тему, яку я використав для дисертації. Захистив її 2015 року.

Сьогодні я знову відчиняю важкі вхідні двері Жовтого корпусу, знову йду старими сходами й бачу навколо десятки радісних студентів. Впевнений, що і вони отримали більше, ніж розраховували. У Інституті філології інакше не буває..."