Святкове завершення Тижня тюркських мов і культур в ІФ

4 листопада 2016 р. в Актовій залі Інституту філології пройшло феєричне святкове дійство з нагоди закриття Тижня тюркських мов, який проходив з 31 жовтня по 4 листопада 2016 р. на базі кафедри тюркології Інституту філології. У рамках Тижня тюркських мов було проведено презентацію роботи кафедри тюркології, різноманітні лекції, майстер-класи з розпису хною (мехенді) та приготування східних смаколиків тощо.

Гості, серед яких представникам Турецького агентства зі співробітництва та координації при Кабінеті Міністрів Турецької Республіки в Україні (ТІКА), студенти кафедри тюркології та історичного факультету, на урочистому дійстві насолоджувалися пістрявим різноманіттям тюркських костюмів, ароматами східних спецій та кави, які були задіяні у театральних постановках, а також витонченими тремтливими візерунками тюркських пісень і танців. Атмосферні ніжні вірші турецькою мовою від студенток кафедри тюркології змінювали динамічні танки студентів кримськотатарських груп, а також спеціальних гостей свята – туркменського ансамблю «Туркменістан», які виконали національний туркменський танок «Кушт депди». Гості концерту побували на кримськотатарському весіллі, послухали віршики і помилувалися танцями малечі з гуртка «Кримська родина». Серйозну драматичну постановку «Кипарис і квітка нару», неймовірну історію про кохання, гості споглядали затамувавши подих, а кохання між ханом та його Музою проникаючи до самих сердець глядачів, не залишило байдужими навіть найвимогливіших критиків. Пристрасть, ніжність, кохання і смерть геніально зіграли студенти 2-го курсу кримськотатарської групи. Веселощами наповнили залу студенти гагаузької групи, які не тільки станцювали національний гагаузький танок, але й у прямому сенсі «запалили» зал справжнім файер-шоу у виконанні студентки Яхонової Софії. Дебютним на сцені Інституту філології стала театральна постановка у виконанні студентів 1-го курсу історичного факультету: сучасна історія про кохання рудоволосої україночки та турецького пристрасного хлопця. Прекрасна музика, сильний вокал нового етномодернового тандему, професійна гра юних акторів та щирість і самовіддача усіх учасників концерту створили неймовірну атмосферу.

Організатором святкового дійства – стала кафедра тюркології, на чолі із завідувачем кафедри тюркології Іриною Покровською, постановник – Пишньоха Ольга. Долучилися до створення концерту і такі викладачі та співробітникам Інституту філології, як: Федора Арнаут, Ірина Рішілян, Світлана Середа, Сабріє Сластьон, Юрій Ботвінкін, Афізе та Саніє Емірамзаєві.

Ольга Пишньоха
Фото – Валерій Попов