Екзотика Індонезії в Інституті філології

26 жовтня Інститут філології опинився в Індонезії, адже відбувався День культури та літератури цієї країни. Присутні мали можливість ознайомитися з екзотикою Індонезії через музику, танець, поезію.

Художник-дизайнер Ельміра Сеіт-Ахметова показала відео про мистецтво батіка, розповіла про техніки, ручні і штамповані варіанти, поділилася власним досвідом розпису, що вимагає зусиль і цілковитого занурення у мистецтво. Вона розповіла і про традиційні костюми Індонезії, які презентували студенти: жіноче офіційне вбрання, весільні костюми, вбрання для традиційних народних танців Індонезії.

Гості мали можливість ознайомитися і з індонезійською літературою. Студентка Анна Лисюк зачитала поезію В.С.Рендра, Яна Каткова – вірші С. Рухіаха, а Валерія Рум’янцева зачитала новели «Сerpen» Сено Гуміра Аджідарма.

Поринути в магічну атмосферу Індонезії можна було від звуків музики ангклунга, традиційного музичного інструмента, зробленого з бамбука. Відтворити таку незвичайну музики вдалося студентам Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка під керівництвом Валентина Касьянова. Студенти виконали кілька пісень, які підхопив модератор заходу, директор Центру індонезійської мови та літератури Інституту філології Прабово Хімаван. Щирі емоції, красиві голоси і неповторні звуки сповнювали Мистецьку залу цього дня.

А завершенням «Тижня Індонезії 2016» став показ індонезійських фільмів Laskar Pelangi та Sebelum Pagi Terulang Kembali.

Каріна Дорошенко,
Фото – Валерій Попов