Студенти-елліністи розповіли про літню мовну школу

12 жовтня студенти-елліністи повернули колег у літо. Відбулася зустріч, де студенти, які їздили на мовне стажування у Грецію, розповіли колегам про школи в Салоніках.

Безкоштовне навчання, екскурсії Грецією, знайомство з культурою і традиціями, а головне - мовне середовище, дало змогу студентам Інституту філології підвищити свій рівень знання новогрецької мови.

Студентка 3-го курсу (новогрецька група) Софія Єрмоліна розповіла про своє стажування: «Цього року, завдяки рекомендаціям кафедри елліністики, мені вдалося взяти участь в одній із навчальних грецьких програм під назвою «Ясон». Ця програма відбувається щороку в місті Салоніки в кінці серпня і триває чотири тижні. Як і кожна навчальна програма, вона має на меті підвищення рівня володіння мовою, подолання мовного бар’єру та знайомство із культурними пам’ятками країни. Можу запевнити, що «Ясон» якнайкраще справляється з усіма вищезазначеними пунктами. До переваг програми можна віднести наступне:

• забезпеченість житлом (гуртожиток) та його розташування (центр міста; університетське містечко):
• харчування (обід і вечеря за окрему плату, що включає в себе основний перелік традиційних грецьких страв);
• високий рівень викладання мови;
• підтримка адміністрації програми.

До переваг також належать: знайомство із цікавими людьми різного віку та національності, значна кількість вільного часу.

До своєрідних "недоліків" я б віднесла екскурсії. Вони були більш розважального характеру, аніж освітнього, причому вартість варіювалася від 7€ до 30€, що абсолютно себе не виправдовувало. Також відсутність сніданку створювала певні проблеми, готувати доводилось самостійно, що означало додаткові витрати.

З приводу основної мети програми, я хочу запевнити, що викладачі виявилися справжніми, кожен з яких мав свій підхід до навчання. На уроках ми користувалися підручниками, купленими на власні кошти, або ж ксерокопіями, що надавали викладачі. На початку та в кінці програми проходили тестування. Перший тест визначав рівень володіння мовою та розподіляв учасників по групах, останній оцінював здобуті знання та впливав на отримання сертифікату. Загалом, програма дуже сподобалась і, на мою думку, вона ідеально підходить для тих, хто вперше готується відвідати Грецію».

Миронова Катерина, студентка 3-го курсу (новогрецька група) теж поділилася враженнями про поїздку: «Цього літа я вперше відвідала Грецію у рамках програми вивчення грецької мови, історії та культури ΙΜΧΑ у Салоніках. Для мене це була подорож із унікальним досвідом, яскравими емоціями та купою нових друзів. Кожного дня я відвідувала інтенсивні заняття з вивчення грецької мови, цікаві лекції з історії та культури цієї країни, що проводили викладачі грецьких університетів, а також веселі заняття з народних танців.

За три тижні я встигла підвищити мій рівень володіння мовою, побачити багато визначних місць у місті та за межами Салонік, а також відчути справжній дух Еллади. По закінченню програми провели тестування, після якого всі учасники отримали сертифікати з визначеним мовним рівнем на фінальній церемонії.

Здавалося, що навчання влітку під яскравим сонцем та біля теплого моря не буде кращим за звичайний відпочинок, та зараз, завдяки програмі, я розумію, що поєднання корисного та приємного можливе. Для мене це був по-справжньому незабутній досвід. Сподіваюся, що знову зможу стати частиною великої сім'ї "ΙΜΧΑ" (Інститут досліджень Балканського півострову, при якому функціонує програма) наступного року».

Фото - Валерій Попов