Мандрівка Черкащиною

У дощову погоду суботнього дня відбулася подорож історичними місцями Черкащини. З ініціативи Ради ветеранів Київського університету та директора музею “Історія Київського національного університету імені Тараса Шевченка” охочі відвідали Національний історико-культурний заповідник «Чигирин», місце поховання Богдана Хмельницького у м.Суботові (храм Св. пророка Іллі ) і Холодний Яр. Учасники бойових дій, представники Студентської гвардії КНУ та інші зацікавлені пройшлися стежками Богдана Хмельницького, відвідали музей гетьмана, його садибу і усипальницю.

Така мандрівка підіймає національний дух, наповнює особливою енергетикою. Як підкреслив Олександр Надтока, доцент кафедри давньої та нової історії України: «Холодний Яр потужне місце, адже скільки битв прийшлося на його території, але Холодноярська республіка так і не впала». Олександр Михайлович, учасник бойових дій, нещодавно повернувся зі Сходу України, навів багато паралелей в українських повстаннях, про те, як виборювалася незалежність країни.

8 жовтня Черкащину заливало дощем, але історію з пам’яті ніщо не зітре.

Фото - Валерій Попов