Цей світ - такий малий, такий Великий (Україна та Греція на зламі епох)

29.09 у Київському Будинку актора відбувся мистецький вечір "Цей світ - такий малий, такий Великий (Україна та Греція на зламі епох)", організований Центром елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького та Видавничим домом Дмитра Бураго. У вечорі взяли участь українські письменники, науковці, представники посольства Греції в Україні, члени спільнот греків Києва, студенти Інституту філології та школярі СШ №94 "Еллада".

Вечір розпочався вшануванням пам’яті жертв Бабиного Яру. Грецька та єврейська культури є джерелами, з якої постала європейська ідентичність. Історія цих народів, разом із світлими сторінками здобутків та відкриттів, має чорні сторінки гонінь та утисків, у яких щораз спасительним світлом ставало поетичне слово, перелите в пісню, відображене у танці.

У частині вечора, умовно названій ЛОГОС, студенти та випускники ІФ спеціальностей "неоелліністика" та "класична філологія" читали грецьку та українську поезію в оригіналах та перекладах. Лунали уривки з актуальної для українського сьогодення поеми "Кавказ" Тараса Шевченка; рядки з шостої рапсодії "Іліади" Гомера (прощання Гектора з сином); філософські міркування критянина Вінцендзоса Корнароса, автора метавізантійської поеми "Еротокрит" та александрійця Констинтиноса Кавафіса.
Частина МЕЛОС складалася з виконання музичного супроводу до античних гімнів та хорових частин давньогрецької комедії в інтерпретації Анатолія Шевченка (музику виконував учень покійного маестро); грецьких пісень, які є обробкою поезії Нікоса Гацоса Маносом Хатзидакісом, та народних грецьких танців, частина яких виконувалася під супровід живої музики у виконання прекрасного колективу Mashala Doza. Натхненником хореографічної частини МЕЛОСУ виступив грек-хореограф, представник офісу координатора освітніх програм при Посольстві Греції в Україні, Коста Евангелінос.

У цей осінній день кияни змогли на мить насолодитись сонцем Еллади.