Зустріч із військовими у День миру

У Міжнародний день миру в Інституті філології відбулася зустріч із ветеранами АТО.

З ініціативи кафедри тюркології було запрошено представників ГО «Рада ветеранів АТО Дніпровського району». Військові, які воювали в складі ЗСУ і Нацгвардії, після демобілізації об’єдналися задля підтримки, розуміння і спілкування.

У 2014 році військові побували у Маріуполі, Попасній та інших гарячих точках. Один із присутніх ветеранів Володимир Сергієвський - старший навідник ЗСУ, родом з Луганщини і на війні йому доводилося воювати зовсім поряд з малою батьківщиною. Володимир народжений вже в державі Україна (1993 рік), служив в українській армії і порівняв країну з матір’ю: «Ми любимо маму, то не знаю, як інакше можна ставитися до країни, якій ти присягав на вірність».

Чоловіки прийшли на зустріч у формі, на якій виблискували медалі. Однак нагороди державного значення для вояків – рідкість. Різноманітні волонтерські організації дають медалі і грамоти та працюють над тим, щоби достукатися до вищого керівництва, акцентувати на досягненнях військового, або ж, як мінімум, допомогти в отриманні статусу учасника бойових дій.

Запрошених військових прийшов привітати Голова Ради ветеранів Інституту філології Сергій Янчук. Він розповів бійцям про наших студентів-добровольців, про загиблого Святослава Горбенка, про вишколи і плани розвитку військової освіти в школах.

Тільки з початком війни ми почали замислюватися над глибиною поняття «мир». І завдячуючи військовим, ми маємо мирне небо на більшій частині України. Але не забуваймо тих, хто даруємо нам щодня спокій і свободу. Не будьмо байдужими!

Каріна Дорошенко,
Фото – Валерій Попов