Відбувся семінар "Запровадження якісного оцінювання до університетської іншомовної освіти"

10-14 вересня 2016 кафедрою методики викладання української та іноземних мов і літератур спільно зі Всеукраїнською асоціацією з мовного тестування та оцінювання (ВУАМТО), створеною викладачами кафедри (http://ualta.in.ua), проведено науково-методичний семінар «Запровадження якісного оцінювання до університетської іншомовної освіти». Семінар відбувся за фінансової підтримки Європейської асоціації з мовного тестування та оцінювання (European Association for Language Testing and Assessment)

Метою семінару було підвищення компетентності в оцінюванні знань для здійснення викладачами якіснішого контролю студентських досягнень та сприяння кращому вивченню іноземних мов.

Доповідачами на семінарі виступили два відомих експерти в галузі мовного тестування – професор Ентоні Грін, президент Міжнародної асоціації з мовного тестування (Університет Бедфордшира, Велика Британія) та доктор Крістін Кум, колишній президент TESOL (Higher Colleges of Technology, Об’єднані арабські емірати). Професор Е. Грін уже проводив науковий семінар у КНУ імені Тараса Шевченка минулого року (див. звіт про захід http://www.iltaonline.com/images/pdfs/Reports/ILTA_Report_Kyiv_Workshop_...) та бажає продовжити співпрацю.

Запрошені експерти зробили цікаві та ґрунтовні презентації, в яких висвітлили такі питання: створення ефективних систем оцінювання, процедура розробки тестів (планування, розробка специфікації, створення тестів, підготовка студентів, проведення тесту, отримання зворотнього зв’язку, інтерпретації даних), оцінювання продуктивних умінь (розробка завдань із говоріння та письма, розробка шкал оцінки, використання шкал оцінки, обробка результатів, зворотній зв’язок), використання статистичного аналізу, придатного для оцінки ефективності викладацьких тестів. Учасники семінару були залучені до виконання численних практичних завдань. Зокрема, аудіоматеріал для оцінки монологічних умінь студентів був наданий викладачем кафедри Сорокіною Н.В.

На семінарі також були запропоновані й інтерактивні презентації, підготовлені українськими вченими: доц. О.О.Українською (НПУ імені Г. Сковороди, Харків), доц. М.Л. Писанко (КНЛУ), доц. О.Г. Квасовою (Інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка). Ця частина роботи була спрямована на вирішення актуальних завдань контролю та оцінювання говоріння та письма, які є нагальними для української мовної вищої освіти.

Семінар відбувся в Інституті післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Окрім викладачів Інституту філології, у заході взяли участь викладачі інших університетів України (Київ, Харків, Львів, Тернопіль, Одеса, Черкаси, Полтава, Вінниця).

Запрошені доповідачі висловили позитивну оцінку проведеному заходу, зокрема, високому професійному рівню володіння учасниками англійською мовою для академічних цілей, компетентності у контролі та оцінюванні, європейському рівню організації та проведення заходу.

За результатами семінару відбулася зустріч професора Ентоні Гріна із Проректором з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв'язки) професором П.О. Бехом. Гість також відвідав Музей історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Відповідальними за організацію та проведення семінару були Президент асоціації UALTA доц. Квасова О.Г. та викл. Кавицька Т.І. Вони подякували за велику допомогу начальнику відділу міжнародного співробітництва А.О. Кравченку та заступнику директора Інституту післядипломної освіти В.П. Шевченку і поділилися планами щодо посилення співробітництва із провідними експертами з мовного тестування й далі.