Виставка акварелей Василя Шпака в ІФ

Новий навчальний рік в Інституті філології розпочався творчо. Цьогоріч за сприяння Центру фольклору та етнографії та кафедри фольклористики у Мистецькій залі інституту з 1 вересня експонується виставка акварелей «Сяйво квітів» відомого українського художника Василя Шпака. Експозиція містить 23 роботи – пейзажі, натюрморти, майстерно виконані у техніці акварелі.

Про автора

Василь Олексійович Шпак – художник-графік, член Національної спілки художників України з 1989 року. Народився 14 січня 1951 року в с. Грабове на Одещині. Закінчив Київський державний художньо-промисловий технікум і графічний факультет Київського державного художнього інституту (нині Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури). Педагоги з фаху – І. Селіванов, М. Попов, А. Чебикін. У творчому доробку Василя Шпака станкова графіка, мала графіка – екслібрис, живописні твори, зокрема, натюрморт і пейзаж. Більшість графічних творів зберігається у вітчизняних художніх і краєзнавчих музеях, живописні – у приватних зібраннях України та інших країн. Особливість митця полягає в тому, що він успішно поєднує заняття живописом з педагогічною діяльністю. Нині Василь Олексійович Шпак – завідувач кафедри рисунку Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, професор. Засновник консультативної роботи при інституті з обдарованою молоддю у напрямку надання освітянських послуг з основ образотворчого мистецтва мешканцям інших міст України. Керівник підготовчих курсів по підготовці майбутніх абітурієнтів до вступу у вищі навчальні заклади мистецького спрямування. Талановитий художник досконало володіє аквареллю і є автором навчального посібника «Основи живопису. Акварель» (Київ, 2013 р.), призначеного для студентів вищих і середніх навчальних закладів, які опановують дизайн, образотворче мистецтво, архітектуру тощо, а також для учнів художніх шкіл і студій.

За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність Василь Шпак нагороджений Грамотою Верховної Ради України, орденом Української Православної Церкви Преподобного Іллі Муромця II ступеня. Отримав подяки Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури та Українського Національного фонду «Взаєморозуміння і примирення» при Кабінеті Міністрів України.

Виставка діє з 1 вересня до 1 жовтня. Інститут філології запрошує бажаючих зарядитися позитивною енергетикою, якою насичені акварелі Василя Шпака. Чекаємо всіх за адресою: бульвар Т.Шевченка 14, другий поверх, каб.63.