Виставка Ніни Данилейко "В духовну вись"

З 13 червня 2016 року Центр фольклору та етнографії Інституту філології запрошує на виставку народного малярства художниці Ніни Данилейко «В духовну вись».
Колишня киянка Ніна Данилейко зараз живе у Полтаві. Висока, широкоплеча, з відкритим обличчям жінка спершу набула популярності не завдяки творчим здібностям, а тим, що на початку 1970-х років стала прообразом київського монумента «Батьківщина–мати».
З дитинства Ніна Миколаївна захоплювалася хатнім настінним малюванням. На подвір’ї Данилейків стіни господарських будівль яскравіють квітами і півниками. А ще ця жінка народила шестеро дітей, більшість з яких відомі своєю активною діяльністю у сфері народного мистецтва.
Чи не найулюбленішими у малярському спадку Ніни Данилейко є аркуші з образами «Птахів». Її «птахи» – повсюди; вони наповнюють собою, разом із «древами», «листом», «квітами», усі параметри гармонійно організованих художніх площин. Нінині «Птахи» – найвигадливіших вифігурувань – від поважно-масивних, рвійно-рухливих до граціозно-витончених і мініатюрних.
Син майстрині, Кий Данилейко теж художник. З’ясовуючи собі смисл творчості матері-художниці так висловився про неї: «Оце і є суто народне – по формі і стилю – художнє розписувальне українське мистецтво. Українськіше, здається мені, не можна й намалювать...»
«І ці її форми, лінії, кольори, ідеї – сучасні!! В усьому мені відчутно, що їх мальовано рукою (і думкою) українки XXI століття».

Виставка триватиме до 15 липня 2016 року у Мистецькій залі Інституту філології (63 ауд.)

Матеріал - Ірина Барамба