В Інституті філології писали Всеукраїнський диктант з польської мови

21 травня в Інституті філології КНУ імені Тараса Шевченка відбувся черговий ІІІ Всеукраїнський диктант із польської мови "Ja Piszę, Ty piszesz, My piszemy po polsku". Подія проводиться щорічно фондом «Свобода і демократія» спільно з Польський центром і Кафедрою полоністики Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Рівно о 12:00 21 травня диктант розпочався в 13 містах України: Києві, Львові, Луцьку, Одесі, Вінниці, Хмельницькому, Чернівцях, Кіровограді і Тернополі, Харкові, Дніпропетровську, Дрогобичіі Нікополі. Конкурс проводився в рамках проекту "Біло-червоний AБВ. Підтримка розвитку польської освіти в Україні» і був профінансований програмою опіки Сенату Польщі над польською діаспорою за кордоном. Диктант із польської мови в Україні покликаний популяризувати польську мову і відзначити людей, які добре знають орфографію і пунктуацію цієї мови. У написанні диктанту мали змогу взяти участь усі охочі, адже вікових чи освітніх обмежень не було.
У Києві цього разу диктант написало більше 100 осіб. Кращих знавців делегували до Києва 6 полоністичних організацій: Федерація організацій польських в Україні "Польський дім" в Києві, Броварське міське культурно-освітнє товариство «Родина», Пункт навчання польської мови і культури при Союзі поляків в Україні, Спілка Поляків м. Прилуки,Шкільний Консультаційний пункт при Посольстві Республіки Польща в Україні, Кафедра полоністики ІФ КНУ ім.Т.Шевченка.
Текст диктанту оголосив п.Ришард Тулей – носій мови, викладач польської мови в Києво-Могилянській академії і в Польському домі.
Захід вшанували своєю присутністю аташе Консульського відділу Посольства республіки Польща в Україні п. Агнєшка Рончка і керівник реферату з питань наукового-освітньої співпраці Посольства республіки Польща в Україні п. Емілія Ясюк. Диктант відкрив проф. кафедри полоністики Ростислав Радишевський.
Диктант був присвячений 1050 річниці хрещення Польщі. З цієї нагоди лекцію про хрещення Польщі виголосив викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченка кафедри історії слов'ян Папакін Артем Георгієвич. Після написання диктанту тему продовжив Отець Лаврентій Ян Жезіцький, з ордену Святого Павла Першого Пустельника, парафії Матері Божої Неустанної допомоги в Броварах.
З-поміж дітей найкраще диктант написав Тимофій Лісовиченко, який у 2015 році зайняв друге місце, а цього року покращив свій результат. Друге місце посіла Анна Кучер з Києва, а третє – Марія Мельник.
Переможці отримали цінні подарунки: фотоапарат, планшет, мп3, цікаві польські книги.
Серед дорослих найкращий результат показала Іванна Церковняк. Друге місце посіла Анна Чернявська, а третє – Наталія Яремчук.
Так знову склалося, що найстарший і наймолодший учасники на диктант приїхали із Броварів. Пані Генефа Рубанова має польське походження і усе життя говорить польською мовою. Олександр Атемьєв також походить із польської родини, з малечку вивчає польську мову разом з батьками в Броварському культурно-освітньому товаристві «Родина».

Марія Черняк, Польський центр
Фото – Валерій Попов