Травневі свята культури, присвячені просвітникам Кирилу і Мефодію

Інститут філології Київського національного университету імені Тараса Шевченка
Центр болгарської мови, літератури, історії та культури
Посольство Республіки Болгарія в Україні

запрошують на

ТРАВНЕВІ СВЯТА КУЛЬТУРИ, присвячені Дню Слов'янських Просвітників Святим Рівноапостольним Кирилу і Мефодію

П Р О Г Р А М А

19 ТРАВНЯ
11:30 Лекція проф., д-ра Михаїла Неделчева (Новий болгарський університет, м. Софія) „Визначні болгарські літературні ювілеї у 2016” та презентація його книги „Ефект розходження”, С. 2015, (Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).

20 ТРАВНЯ
11:30 Лекція проф., д-ра Міхаїла Неделчева (Новий болгарський університет, м. Софія) „Апологія літературної історії. Нова періодизація болгарської літератури” (Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).

21 ТРАВНЯ
15:00 Європейська місія св. Кирила і Мефодія. Участь Центру болгаристики у святкуванні Дня Європи біля пам’ятника капітанові Петку Воєводі (вул. Федорова, Київ).

23 ТРАВНЯ
9:00 Лекція д-ра Антоанети Джельової ( Пловдивський університет імені Паїсія Хилендарськго”, Пловдив, лектор болгарської мови, літератури та культури в МДПУ імені Богдана Хмельницького" – м. Мелітополь) „Болгарсько-русько-українські зв'язки у Середньовіччі” (Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).
10:00 Лекція проф., д-ра Йордана Детева (СУ св. Климента Охридського, Софія), „Шлях до літер”; презентація.
11:10 Відкриття виставки „Болгарські монастирі – скарбниця пам’яті”(фойє Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, 1 поверх).
У відкритті виставки беруть участь гості Центру болгаристики доц., д-р Ґеорґі Николов (заст. декана Історичного факультету Софійського університету імені Св. Климента Охридського, м. Софія) та доц., д-р Елка Трайкова (Директор Інституту літератури Болгарської академії наук, м. Софія)
11:30Лекція доц., д-ра Ґеорґі Николова (Софійський університет імені Св. Климента Охридського, м. Софія) „Св. Кирило та Мефодій, слов'янська писемність і болгари” та презентація найновіших наукових досліджень Історичного факультету Софійського університету імені Св. Климента Охридського (Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).

24 ТРАВНЯ
10:30 Покладання квітів біля пам'ятника Св. Кирилу і Мефодію (Києво-Печерська лавра).
12:00 Покладання квітів біля пам'ятника Св. Кирилу і Мефодію та Св. Рівноап. княгині Ользі (Михайлівська площа).

25 ТРАВНЯ
11:30 Лекція доц., д-ра Елки Трайкової (Директор Інституту літератури Болгарської академії наук, м. Софія) „Літературні полеміки в болгарських періодичних виданнях” та обговорення програм Інституту літератури для навчання іноземних болгаристів (Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).

26 ТРАВНЯ
11:30 Лекція доц., д-ра Ґеорґі Николова (Софійський університет імені Св. Климента Охридського, м. Софія) „Київська Русь та візантійське завоювання Болгарії(968-1018)”(Центр болгарської мови, літератури, історії та культури, ауд. 106).

Центр болгарської мови, літератури, історії та культури (к. 106)
тел.: (044) 239-33-72
e-mail: centrbg@ukr.net