Семінар пам’яті класика перської середньовічної літератури Сааді Шіразі

20 березня у Центрі іраністики Інституту філології відбувся семінар із нагоди дня вшанування пам’яті видатного перського поета Сааді Шіразі. У роботі семінару взяли участь студенти та викладачі кафедри Близького Сходу, зокрема доц. Тетяна Маленька, доц. Олена Мазепова, PhD Сусан Джабрі (викладач Керманшахського університету ім. Разі, Іран), доц. Анна Бочарнікова, асист. Ірина Лучко.
Відкрила роботу семінару доц. Тетяна Маленька з доповіддю про європейські дослідження творчості Сааді. Пані Джабрі висвітлила Історичні особливості доби, в яку жив і творив перський класик описала пані Джабрі. Вона також окреслила місце, яке займає творчість Сааді у середньовічній перській літературі. Було наголошено на значенні постаті Сааді – великого гуманіста свого часу – для всієї світової літератури.
Із цікавими доповідями перською мовою виступити студенти бакалаврату. Студенти 4 курсу Осядла Тетяна та Тугай Антон прочитали доповіді про життєвий та творчий шлях класика перської літератури. Студентка 3 курсу Сопільняк Світлана розповіла про історію зведення усипальниці поета. Газелі та уривки з касид поета декламували Сотуленко Ірина (2 курс), Рябоконь Юлія (2 курс), Дросенко Катерина (3 курс), Коломієць Дарина (4 курс), Довгій Олександра (3 курс), яка, до всього, здійснила самостійний переклад газелі українською мовою. Студенти продемонстрували високий рівень володіння перською мовою, а семінар відбувся у теплій та товариській атмосфері.

Текст –доц. Олена Мазепова
Фото – Валерій Попов