Новруз відсвяткували в Інституті філології

26 березня стіни Інституту філології сповнювалися радістю і красою. Кафедра тюркології ініціювали і провели свято Новруз. Пістряві костюми, проникливі голоси співаків, тремтливі танці від діток, красиві постановки заслужених хореографічних колективів – жодного не залишили байдужими.
Сценарій свята був досить насиченим. На сцені розіграли традиційне святкування Новруза: за одним столом з кошиками трави як символу життя зібрали родина туркологів та україністів. Ведучі розказали, що Новруз, або Наврез-байрами – це свято весни, або Нового року. В перекладі з фарсі означає "новий день". З 2010-го року цей День став офіційною міжнародною подією, InternationalDayofNowruz, і ввійшов у календарні свята ООН. Рішенням Генеральної Асамблеї ООН з ініціативи Казахстану, Азербайджану, Киргизстану, Македонії, Ірану та Албанії, Індії та Афганістану, Туреччини, Туркменістану і Таджикистану свято Нoвруз було закріплено за 21-м березня.
У ніч проти Новруза прийнято ворожити незаміжнім дівчатам, тож студентки-тюркологи відтворили на сцені такий обряд. Цього дня на сцені грали та співали: гагаузька співачка Анна Мітіогло, танцюристка Діна Емінова, кримськотатарська співачка Ліля Булгакова, акордеоніст Джеміль Комурджи, дитячий колектив «Киримайлесі», студентка Анастасія Григорьєва співала і грала на укулеле, а учасниці ансамблю Gözeller виконали національний туркменський танець Махтумкулы.
Учасниці ансамблю «Роксоланія» заспівали веснянки-заклички, поводили залою хороводи з найменшими учасниками свята і вже за трохи часу, сонце таки вийшло з-за хмар і до актової зали потрапили довгоочікувані сонячні промені весни!
На завершення концерту в.о. завідувача кафедри тюркології Ірина Покровська нагородила усіх учасників грамотами і пам'ять про таке грандіозне свято.
Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов