Мистецтво відображати життя: вистава Дмитра Матусова

27 березня - Міжнародний день театру. Не чуже це свято і філологам: від дослідження текстів до власної гри. Напередодні, у театрі “Maskam Rad”, відбулася прем’єра вистави «Нотний портрет: Пьяцолла. Життя в ритмі танго». Відомого аргентинського композитора у ній зіграв Дмитро Матусов. Розповідь про життя і творчість засновника стилю танго нуево велася від першої особи і двома мова. Українською та іспанською лунали репліки Дмитра, студента Інституту філології, спеціальності «іспанська мова, література та переклад».

Акторська гра поєднувалася зі співом і танцем. Дві жінки як дві історії Астора Пьяцолла доповнювали гру-сповідь актора. А протягом вистави художники, під впливом музичних творів композитора, писали картини. Танго-настрій створювався у приміщенні музею «Київська фортеця». «Танго – це не просто набір рухів. Це стиль життя. Я буду творити своє танго», - говорив Астор Пьяцолла вустами актора.

Після перегляду вистави можна навести фразу Костянтина Станіславського: "Якби суть театру полягала лише у захоплюючому видовищі, можливо, і не варто було б вкладати в нього стільки сил. Але театр - це мистецтво відображати життя".

Текст, фото – Дорошенко Каріна