Три книги, три випускниці, три історії: презентація в Інституті філології

23 березня у стінах Інституту філології відбулася презентація одразу трьох книжок, авторами яких є випускниці спеціальності «літературна творчість» різних років. У серії «Перша книга автора», проекту Київської організації НСПУ, надруковано книги Марії Косян «Коли в місті N дощить», Марини Єщенко «Поговори зі мною», Іолани Тимочко «Перший спалах».
Презентацію модерував літературознавець, проф. Анатолій Ткаченко. Авторки зачитували уривки зі своїх романів, збірок оповідань.
Марина Єщенко, яка досліджує поетику абсурду, зачитала уривок із яскравими діалогами, що дуже веселили публіку. В цілому ж роман порушує серйозні теми і дає читачеві, над чим замислитися.
Іолана Тимочко написала роман, у якому складно зрозуміти, де реальний світ, а де – фантастичний. Та й герої, як розказала авторка, різні: деякі вигадані, деякі мають прототипи. Сам роман почав писатися Іолані два роки тому, кінцівка встигла згубитися, тож авторка дописувала вже іншими словами.
Косян Марія створила роман-антиутопію, в основу якого покладено давню легенду про дракона, що охороняв горщик золота. Марія вирішила звернутися саме до антиутопії, адже вона дозволяє викрити вади суспільства. Роман Марії Косян, який складається з 14 новел зі спільними героями, виписаний у проекції на українське суспільство.
На захід завітали студенти, викладачі та письменники. Відбувся творчий полілог між презентантками і аудиторією. Слухачам було цікаво почути про виникнення ідей романів, подальшу долю героїв. Лунали схвальні відгуки на почуті уривки та побажання творчих успіхів.

Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов