Презентація двомовної монографії про Тараса Шевченка

У рамках наукової теми «Художня індивідуальність Тараса Шевченка і світовий літературний контекст» у 2015 році вийшла перша частина однойменної монографії доктора філологічних наук, професора Оксани Сліпушко та кандидата філологічних наук Анни Шаповалової українською і англійською мовами.

Студентській аудиторії цю монографію було презентовано 24 березня в Інституті філології в контексті «Шевченкового березня».

Завідувач кафедри історії української літератури та шевченкознавства, співавтор монографії проф. Оксана Сліпушко розказала про мету такого наукового видання: «Монографія двомовна, тож плануємо розіслати в усі університети світу, де вивчають українську мову і літературу, щоби привернути увагу до Шевченка і України. Прагнемо донести наші наукові концепції до світової громадськості. Двомовний характер монографії дозволяє це зробити».

Проф. Оксані Сліпушко належить частина монографії : «Тарас Шевченко і християнство», де простежено, на скільки Шевченко був віруючою людиною, як сприймав Бога.

Асис. Анна Шаповалова написала розділ «Тарас Шевченко і античність». Вона розказала, чому зацікавилася саме таким аспектом: «Шевченко завжди переосмислить образ, додасть нових звучань, контамінації. Це цікаво прочитувати. У ХІХ ст. античність була популярна серед інтелігенції. Всі висококваліфіковані художники зображували античних героїв. І Тарас Шевченко мав багатокомпонентне бачення». Анна Шаповалова презентувала аудиторії кілька картин його авторства: «Діоген», «Смерть Віргінії», «Смерть Лукреції», чим нагадала про Шевченка як художника, а не лише знакового поета.

Монографія має підвищений інтерес серед загалу, доступну мову. А статистикою переглядів - популярна серед читачів. Наукову монографію можна знайти на офіційних сторінках Університету. http://www.temats.knu.ua/Slipushko_Oksana_Shapovalova_Anna-_-Taras_Shevc...

На завершення презентації монографії глядачам було показано фільм документальний «Наш Шевченко», який було знято студентами Інституту журналістики. Режисер фільму - Інна Черемних. Науковими коментаторами творчості Шевченка у фільмі виступили: Оксана Сліпушко, Анна Шаповалова та Олександр Пономарів.

Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов