Фіналісти Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови і літератури в Інституті філології

23 березня кафедру елліністики відвідали учасники фінального туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови і літератури. Крім учнів київських шкіл, в олімпіаді взяли участь школярі з Маріуполя та Одеси. Головою журі фінального конкурсу олімпіади був завідувач кафедри елліністики, доц. Андрій Савенко, який порівняв змагання "з одіссеєю у пошуках власних можливостей, у якій кожен знаходить свою Ітаку та здобуває причетну лише йому нагороду".

Під час зустрічі зі співробітниками кафедри майбутні абітурієнти познайомилися з її фундатором, членом-кореспондентом НАН України, проф. Ніною Клименко. Дізналися про "грецькі сторінки" Києва: греків, доля яких була пов’язана з нашим містом, грецьких діячів культури, що гостювали в ньому; історію грецьких студій в Україні, зокрема, філеллініство першого ректора КНУ проф. Михайла Максимовича, "живу античність" Микола Зерова, Андрій Білецького, Юрія Шаніна. Проф. Ніна Клименко відтворила ланцюжок становлення філологічних напрямів: славістики, зокрема, україністики, германістики, романістики, сходознавства, наголосивши на необхідності постійно розширювати свій світогляд, научатись чужому, не цураючись свого. "Греки є невід’ємною частиною сучасного українського суспільства, - зазначила Ніна Федорівна, - їхній історичний досвід, культурні надбання можуть стати корисними для подолання проблем, з якими стикається наше суспільство зараз".

На завершення зустрічі учням було подаровано видання кафедри елліністики: переклади Нобелівського лауреата Йоргоса Сефериса та вибрані праці засновників елліністичних студій в Україні проф. Андрія Білецького та доц. Тетяни Чернишової.

Текст – доцент кафедри елліністики Анна Столярова
Фото – Валерій Попов