Поетичні читання тюркологів, присвячені Ісмаїлу Гаспринському та Зії Гьокальпу

22 березня 2016 р. у Центрі кримськотатарської мови і літератури пройшли літературні читання з нагоди 140-річчя від дня народження Зії Гьокальпа та 165-річчя від дня народження Ісмаїла Гаспринського.
В.о. завідувача кафедри тюркології доц. Ірина Покровська відкрила цей захід і право першою зачитати свою доповідь надала викладачу кримськотатарської мови, етнічній кримській татарці Емірамзаєвій Афізе, яка достойно ознайомила студентів із життям і творчістю свого видатного земляка – Ісмаїла Гаспринського.
Доповідь викладача кримськотатарської мови Емірамзаєвої Афізе Саітмустафаївни «Особистість Ісмаїла Гаспринського у формуванні картини світу кримських татар ХІХ ст.» не залишила байдужими ні викладачів, ні студентів і викликала ряд нетривіальних питань щодо впливу особистості Гаспринського та світогляд та формування особистості кримських татар. Дискусія видалася досить цікавою.
Продовжила знайомити слухачів із видатним сином кримськотатарського народу Ісмаїлом Гаспринським доц. Ірина Покровська, яка, у свою чергу, акцентувала увагу гостей саме на його публіцистичній діяльності. Гості дізналися про газету «Терджіман», про давню мову кримських татар. Було цікаво її побачити на великому екрані, адже доповідач підготував до свого виступу вичерпну презентацію. Отже, гості на власні очі побачили зображення Ісмаїла бея, його рідний край, випуски газети «Терджіман» і багато різних світлин із життя видатного публіциста і реформатора.
Закінчила літературні читання доцент кафедри тюркології Федора Арнаут доповіддю про життєвий і творчий шлях Зії Гьокальпа. Доповідь супроводжувалася презентацією на великому екрані зображень та цитат видатного турецького письменника, а також емоційною подачею інформації самим доповідачем. Харизматична Дора Іванівна, як завжди вклала вир емоцій у свою доповідь і навіть створила цікавий діалог з однією з гостей – соціологом, людиною, яка самостійно вивчила турецьку мову, Ольгою Максименко.
І гості, і доповідачі залишилися у захваті від літературних читань з нагоди 140-річчя від дня народження Зії Гьокальпа та 165-річчя від дня народження Ісмаїла Гаспринського.

Текст – Ольга Пишньоха
Фото – Валерій Попов