Теологічні дискусії в Інституті філології

Минулого тижня в Інституті філології пройшов ряд теологічних дискусій «Маєш сумніви?». Організаторами виступили студентська ініціативна група «Крапки на Ї».
Серед учасників дискусійних зустрічей були представники трьох гілок християнства: православ’я, католицизму і протестантизму. 23 лютого до Інституту філології завітав священик Володимирського собору, протоієрей Петро Зинич, який поговорив із присутніми на тему: «Є гроші. Нащо Бог?».
Другу лекцію, за планом, провела сестра Кетрін, яка вивчала теологію у «Instituto Teologico de Compostela». Вона подискутувала з присутніми про те, чому церква переповнена лицемірами. На її думку, не варто акцентувати на присутності лицемірів саме у церкві. Адже вони є всюди: в навчальних закладах, політиці. «Церква не настільки лицемірна, як здається зі створеного журналістами образу», - сказала сестра Кетрін.
Завершили серію дискусій 26 лютого двоє Максимів темою «Чому Бог допускає страждання». Максим Світлий, який закінчив духовну семінарію, нині служить капеланом у Станиці Луганській, розповів про віру у вищі сили на основі спогадів: «Одного з разів мав можливість поїхати капеланом в Піски. Але захворів бронхітом і замість мене поїхав інший капелан. У перший день його було поранено. Мене ж Бог, чомусь, охороняє». «Я – християнин і вірю, що Бог створив світ, а зло вийшло в світ через свідоме волевиявлення людини. Тому краще сформулювати питання дискусії не «чому Бог допускає страждання», а «для чого Бог їх допускає».
Максим Буковський, професійний коуч, випускник «Master coach Ukraine» намагався разом із присутніми розібратися у питанні страждання, і на скільки відсотків (умовно), людина, Бог чи хтось третій у стражданні винні.
Кожен із присутніх мав можливість запитати, подискутувати, отримати відповідь чи питання, яке ще більше змусило би замислитися.

Текст – Дорошенко Каріна
Фото – Валерій Попов